آیفون 5 ، شکست یا پیروزی؟

با سلام.

همانطور که میدونید روز 12 سپتامبر 2012 این گوشی قدرتمند معرفی شد. در این مطلب مختصر توضیحی در مورد این گوشی موبایل خواهم داد.
همچنین احتمالات بعدی را نیز کمی می سنجیم. پس با من باشید …

آیفون که در انگلیسی iPhone نوشته میشود ، گوشی موبایلی است که در سال 2007 توسط استیو جابز در کنفرانس MacWorld معرفی شد. این گوشی موبایل سیستم عاملی به نام iOS دارد که یکی از Subset های OS X به شمار میرود. کرنل داروین و معماری ARM پردازنده هم از ویژگی های بارز این گوشی قدرتمند به شمار میرود.
نسل اول این گوشی که با نام 2G خوانده میشود ، یک محصول انقلابی بود. چرا که مثل سایر گوشی های لمسی زمان خود (سری I-Mate ) نبود و نیازی به تجهیزات اضافی نداشت.

اما بعد از گذشت ۵ سال از ارائه اولین آیفون بالاخره نسل ششم این گوشی موبایل با نام iPhone 5 به بازار عرضه شد. این گوشی هنوزم که هنوزه از پردازنده ۲ هسته ای استفاده میکنه که در اصل یک شکست برای اپل تلقی میشود. چرا که ساده ترین رقبای آیفون به سمت ۴ هسته روی آوردند.

دومین مورد ، جایگزینی سرویسهای گوگل با سرویسهای خود اپل است. سوال ما اینست که آیا اپل میتواند این سرویسها را به مانند گوگل محبوب کند؟

سومین مورد نانو سیم کارت بوده که گفتن ندارد.

اما موارد خوبی نیز به چشم میخورد. همه جای سیستم عامل دسترسی مستقیم به فیسبوک دارد و با این حساب کمی برای فعالیت در فیسبوک در سفر (!) دستمان باز تر است. همچنین در نسلهای پیشین آیفون شاهد یکپارچه شدن این گوشی با تویتر بودیم. تویتر و فیسبوک هر دو در این گوشی درون سازی شده اند! و این خود یک امتیاز است.
موارد دیگری به چشم نمیخورد ولی ظاهرا نرم افزار یوتیوب نسبت به گذشته قدرتمند تر شده و در اپ استور قرار گرفته است.

آیفون ۵ آیا همانند نسل های گذشته خود میتواند یک پیروزی بزرگ باشد؟ قضاوت با شما 🙂

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.