مهاجرت به KDE و اندر احوالات این میزکار.

بالاخره تصمیم گرفتم روی FreeBSD به جای گنوم (که هنوز نسخه ۲ رو توی مخازنش نگه میداره) ، KDE رو نصب کنم. البته قبلا با KDE کار کرده بودم. روی توزیع های کوبونتو ، اوپن زوزه ، چاکرا و حالا هم FreeBSD . این سیستم عامل با KDE یک معنای دیگه داره در کل 😀 . اگرچه قبلا با TWM , OpenBox , XFCE و گنوم تستش کرده بودم ولی این بار احساس میکنم KDE پاسخ گوی همه نیاز های من هست .

این عکسی از دسکتاپ حال حاضرم :

snapshot1

نسخه KDE من ۴.۸ هست و خیلی هم قدیمی نیست. و همین هم یک میزکار بسیار عالی برای من هست. چون هم مدرن تر از گنوم ۲ هست و هم نرم تر. نرم افزارهای مورد نیازم هم روی این سیستم عامل نصب کردم و به خوبی کار میدن . مثل Firefox و … !.

و اما چرا گنوم هنوز روی ۲ مونده؟ و چرا توی مخازن رسمی FreeBSD خبری از نسخه ۳ نیست؟
چون تا نسخه ۹.۱ این سیستم عامل امکان اجرای 3D رو نداره. و قول دادند در نسخه ۹.۲ قابلیت 3D Acceleration بهش اضافه بشه که بتونه از حداکثر توان کارت گرافیک استفاده کنه. الان OpenBSD از این قابلیت پشتیبانی میکنه و گنوم شل هم در مخازنش موجوده 🙂 . البته گنوم ۳ و گنوم شل بصورت غیررسمی برای FreeBSD پورت شدند ولی هنوزم جای کار دارند.

Share

4 دیدگاه در “مهاجرت به KDE و اندر احوالات این میزکار.”

  1. وب قشنگی داری من اتفاقی از یک سایت دیگه که لینکش مال دوسال پیش بود اینجا رسیدم اونجا داشتی دنبال کرنل لینوکس میگشتی اگر ÷یدا نکردی آدرسش اینه :

    kernel.org

    1. اون مال دو سال پیش بود :). الان دیگه یافتم که هیچ کل derivative هاش رو هم یافتم 😀

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.