مبارزه با مهملات – این بار اسباب بازی زنده

خیلی وقته که مقوله جن پت در جهان اومده و در واقع یک اسباب بازی زنده که ترکیبی از ژنهای میمون ، خوک و انسان رو در خودش داره هست. این اسباب بازی ها هیچ وقت تولید نشدند و تنها و تنها یک طرح از یک دانشجوی ژنتیک هستند. البته وبسایتی که طراحی شده، بسیار جامع هست و تقریبا تمام جوانب رو در مورد این اسباب بازی های جالب ، نوشته و همچنین طوری طراحی شده که انگار یک فروشگاه هست. این دانشجوی خوش ذوق ، اسباب بازی های زنده رو کمی فرا تر از حیوانات متعارف خانگی (سگ ، گربه ، ماهی و …) برده و اسباب بازی رو طراحی کرده که تا موقعی که در جعبست خوابه و وقتی از جعبه بیرون میاد ، بیدار میشه.  میزان غذا و مدفوعش هم کنترل شدست. خلاصه اگر تولید بشه واقعا چیز جالبی خواهد بود.

اما بگذریم، مهمل بافی ها از اونجا شروع میشه که یک سری نظرات عجیب و غریب در مورد این طرحی که حتی اجرایی هم نشده میشنویم.

  • دخالت در نظام هستی :
    دقیقا 2 سال بعد از ارائه این طرح من چنین مطلبی رو دیدم. که نویسنده با قلمی تند طبق معمول این کار رو توطئه غرب دونسته بود. و باید بگم که متاسفم برای خودمون که بال زدن پشه در اروپا موجب به پا شدن طوفان در کشورمون میشه. 
  • سمی بودن این اسباب بازی :
    همین امروز ، یک PM در یاهو دیدم. که نوشته بود اسباب بازی زنده تولید شده و نخرید چون سمی هست. البته از سم که با «ص» نوشته شده بود بگذریم، میرسیم به اینکه وقتی این اسباب بازی حتی در کانادا (که کشور مبداء هست) هم تولید انبوه نشده چطور به ایران رسیده. و از اون مهم تر وقتی به ایران برسه با توجه به این که الان تفنگ آب پاش رو به قیمت کلاش روسی میفروشن ، این بسیار گرون تر از یک سگ خونگی تموم میشه و خریدش برای همگان میسر نیست. از طرف دیگر، وقتی این اسباب بازی برای کودکان طراحی شده چطور میتونه سمی باشه؟!

راه حل مبارزه با مهملات این هست که هرجا اونا رو دیدیم ، علیهشون تبلیغ کنیم. همین باعث میشه که خود مهمل بافان گرامی هم به نتیجه عقلانی تری برسن.

Share

6 دیدگاه در “مبارزه با مهملات – این بار اسباب بازی زنده”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.