کوبی برد رو درست ببینیم.

داشتم پستها رو بررسی میکردم و به این برخورد کردم:

این می‌تونه به عنوان هسته‌ی مرکزی سیستم‌های رایانه‌ای خونه استفاده بشه. مثلاً من می‌خوام این رو با اترنت وصل کنم به مودم، بعد روش ترنسمیشن، لمپ‌سرور، تور، اف‌تی‌پی‌سرور، کش سرور و… نصب کنم برای کارهای خودم، این‌جوری به جای این که روی همه‌ی سیستم‌هام بخوام یه سری چیزهای مشترک رو داشته باشم، یه بار روی این سیستم دارم که می‌دونم جاش امنه و از بقیه‌ی سیستم‌ها به این وصل می‌شم برای انجام کارهام. این جوری مصرف یه سری منابع اینترنتی هم کم‌تر می‌شه و سرعتم بالا می‌ره الآن از یه لپ‌تاپ برای این کار استفاده می‌کنم که بدی‌هاش اینه که برق زیاد مصرف می‌کنه، سروصدا ایجاد می‌کنه، اگه بخوام با خودم ببرمش جایی بقیه‌ی سیستم‌ها بلاتکلیف می‌مونن و…
بعد من تلویزیون ندارم (در همین رابطه از وبلاگ افشین مهربانی بخوانید: تلویزیون سرطان است )، ولی دوستان دیگه که احتمالاً دارن می‌تونن ازش حتا به عنوان مدیا سنتر هم استفاده کنن و با نصب چیزی مثل نسخه‌ی جدید XMBC محتواهاشون رو روی اون ببینن.

این پست داره تعداد زیادی کاربرد رو به خوبی معرفی میکنه؛ همچنین یک پست در وبلاگ جادی دیدم که یک گیک واقعی تلفن همراه خودش رو با استفاده از SBC (کامپیوترهای تک برد) اونهم رزبری پای که نمونه ضعیف تری نسبت به کوبی هست درست کرده.
متاسفانه  اکثر ما که این بردها رو خریدیم تبدیلشون کردیم به وسایلی که دارند خاک میخورند.

داشتم فکر میکردم چه چیزی میتونم با این بورد درست کنم که به کارم بیاد :).

Share

2 دیدگاه در “کوبی برد رو درست ببینیم.”

    1. این بدرد آی پی ایرانی نمیخوره. اگر یه جای دیگه زندگی میکردیم بهتر بود 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *