با ۳۵ دلار یک کامپیوتر ARM لینوکسی داشته باشیم !

این روزها بحث سیستم های توکار خیلی خیلی نسبت به گذشته داغ تر شده. خیلی از امکاناتی که برای ایجاد چنین سیستمی نیاز داریم ارزان شدند و به وفور در دسترسند. زمانهایی ساخت یک کامپیوتر در گاراژ خانه (دوران نوجوانی استیو جابز 🙂 ) یک شاهکار محسوب میشد اما امروزه یک سرگرمی درون خانه هست . حتی نیازی به گاراژ هم نیست. در اتاق کار هم میتونید یکی بسازید. چه مبتنی بر بورد هایی مثل Raspberry Pi و چه یک بورد ابتکاری با هر پردازنده ای از خودتون 🙂 .

به خواندن ادامه دهید

Share

شروعی دوباره برای جبیر

سلام به همه.

امروز سی دی ماه ۱۳۹۱ ، آخرین امتحانم (شیمی) رو دادم. خب چند خبر خوش هست که دوست دارم با ما در این راستا همراه باشید.

این خبرها تماما به جبیر مربوط میشه و تمام (البته نه تمام و کمال) جوانب رو توضیح میده.

به خواندن ادامه دهید

Share

چرا گنو/ لینوکس را دوست دارم؟ کاربران و سطوح دسترسی

سلام.

این مطلب نسبتا بلند رو مینویسم تا شما رو با یکی از بهترین ویژگی های لینوکس که من همیشه دنبالش بودم رو معرفی کنم. درسته : کاربران ، گروه ها و دسترسی ها. خب در این مطلب اشاره ای به انواع کاربر ، دسترسی و … میکنم. امیدوارم خوشتون بیاد.

به خواندن ادامه دهید

Share

توسعه جبیر ، کند تر ولی پیوسته تر خواهد شد

خب دوباره پستی در مورد جبیر میزنم 🙂 .

در این پست در مورد سرعت توسعه حرف میزنم. فاکتوری که کمتر توسعه دهنده ای بهش توجه میکنه. یا خیلی تند (مثل کروم و فایرفاکس) یا خیلی کند (مثل اپل ، دبیان و …) هست این سرعت. گاهی هم متغیر و مبتنی بر تصمیم دیکتاتور مرکزی (مثل خودم :دی) هست این سرعت.

خب تصمیمات جدیدی در مورد جبیر گرفته شده که یکی یکی رو توضیح خواهم داد ، اما مهم ترینش کاهش سرعت و رفتن سوی یک توزیع مستقل لینوکسی است.

به خواندن ادامه دهید

Share