بایگانی ماهانه: آوریل 2013

آلرژی لپتاپم به ویندوز!

ماجرا از اونجایی آغاز شد که ایده ای به ذهنم رسید و خواستم پیاده سازیش کنم. کلی سرچ کردم و دیدم بله! با NET. پیاده سازی شده  و میتونم روی اون حساب کنم.

رفتم و یک عدد ویندوز ۷ ، اونم از نوع ۶۴ بیتی نصب نمودم ! تازه جریانات شروع شد.

کمی باهاش ور رفتم خاموش کرد! درایور کارت گرافیکم رو نصب کردم و موقع بوت شدن خاموش کرد و خلاصه لپتاپم «ویندوز فوبیا» گرفت :)) . حالا تصمیم دارم هارد ۳۲۰ ش رو با یک عدد یک ترابایت عوض کنم  و اوبونتو و FreeBSD رو روش نصب کنم LOL .

Share

Fork کردن یعنی چه؟

با سلام.

عده زیادی به دنبال این هستند که بدونن «فورک کردن» یا «انشعاب دادن» یعنی چه؟ مثلا وقتی اوبونتو میگه دبیان رو فورک کرده یعنی چی؟ و فرقش با نسخه های دیگر مثل ریمستر و ریبرند چی هست؟

در ادامه با من باشید تا بیشتر بدانید :دی.

(بیشتر…)

Share

سم پاشی اینترنت ، امری کاملا الزامیست!

بعد از مدتهای زیادی بالاخره یک عدد پست دادم 🙂 .

موضوع خیلی خاصی رو در این پست مطرح میکنم ، و به نتیجه گیری ای کلی ازش میرسم. امیدوارم خوشتون بیاد.

ماجرا از یک تاپیک توی فروم کذایی اوبونتو شروع شد که مشکلات رو فرهنگ پایینمون دونسته بود (حال آنکه شخص استارتر هم از این قاعده مستثنی نیست و نمیدونم چطور جرئت کرده در مورد ملت خودش چنین چیزی بنویسه). بگذریم. تاپیک داشت با یه سری چرت و پرت همیشگی – که روال این فروم هست – پیش میرفت تا این شخص بند کرد به جمله ای که قبلا در ایندکس سایت جبیر بود …

(بیشتر…)

Share

به بهانه یک سالگی جبیر

خب بعد از مدتی نسبتا طولانی ، پستی در مورد جبیر میزنم. درسته! امروز روز تولد جبیر و یک روز مهم برای من هست. ۲۵ فروردین! البته امروز ۲۴م هست ولی خب یک روز جلوتر بهتر بود که براش جشن بگیریم.

حتی در وبسایت های جبیر هم همین امروز مطلب تولدت مبارک رو زدم.

ببینیم بعد از یک سال توسعه ، جبیر چه تغییراتی خواهد داشت؟

(بیشتر…)

Share