بایگانی ماهانه: نوامبر 2013

ساخت یک ویکی به سادگی!

اگر شما در زمینه ای تخصص دارید یا یک پروژه رو مدیریت میکنید که احساس میکنید نیاز مبرم به ویکی دارید، حتما سعی کردید فضایی خریداری کنید تا روی اون یک نرم افزار ویکی نصب کنید و به کارتون ادامه بدید. اما احتمالا دردسرهای هاستینگ و … باعث شده از این کار منصرف بشید.

وبسایت Wikia یک سرویس هست که روی اون میتونید ویکی های متنوعی بسازید. تقریبا برای هر موضوعی هم یک ویکی داره، از خوراکی گرفته تا کتاب، از اتومبیل تا تفنگ و … هرکسی از راه رسیده یک ویکی ساخته.

آدرس : http://wikia.com

پ.ن : زبان فارسی هم ساپورت میکنه و میتونید ویکی فارسی بسازید.

Share

یک ویکی خوب، ویکی چگونه!

وبسایت WikiHow یک وبسایت بسیار مفید هست، چرا که به شما میگه چطور کاری که میخواید رو انجام بدید!

این وبسایت، ظاهر ساده ای داره و کار کردن باهاش بسیار آسونه. فقط کافیه در سرچ بار بالای صفحه چیزی که میخواید رو سرچ کنید و به چیزی که میخواید برسید!

آدرس : http://wikihow.com

پ.ن: همچنین میتونید عضو شید و همکاری کنید ، نه فقط نوشتن مطلب، بلکه لوکالیزیشن هم در این وبسایت میتونید انجام بدید.

Share

یک سایت خوب برای تهیه نقشه !

با سلام.

سایت Mapfab یک سایت آلمانی هست که به شما اجازه میده نقشه های خودتون رو بسازید. مثلا فرض کنید چند هکتار زمین خریدید و اونجا یک کارخونه زدید، برای نمایش نقشه در وبسایت خودتون میتونید ازش استفاده کنید. یا مثلا دوستتون خواسته محل زندگیتون رو روی نقشه بهش نشون بدید و میتونید این کار رو توسط این سایت انجام بدید. حتی میتونید ریزکشور خودتون رو هم مشخص کنید.

Share

ساخت پورشه!

مطلبی که اینجا میخوام شیر کنم، در مورد خطوط تولید پیشرفته پورشه نیست! برای دیدن و اطلاع از خطوط تولید این کمپانی وبسایت رسمی پورشه هست که میتونه بهتون کمک کنه تا اطلاعاتی رو بدست بیارید. این مطلب ، در مورد یک فرد خلاق هست که خودش دست به کار شده و پورشه ساخته.

 

می بینید چقدر واقعی هست؟

اما این پورشه ، موتور نداره و با رکاب به حرکت در میاد (مثل دوچرخه) و همچنین بدنش چوب هست و یک لایه پوششی (که احتمالا فایبر گلاس هست). چرخ ها هم چرخ دوچرخه هستند که به شکل رینگ پورشه تزیین شدند.

بقیه عکس ها در منبع

 

Share

ایده نصاب با استفاده از rsync از کجا به ذهنم رسید؟!

نسخه ۱.۵ جبیر در دست ساخت هست و قصد من اینه که در این نسخه ، یک نصاب باحال براش معرفی کنم. این نصاب ، بر خلاف نصاب های موجود، توسط rsync کل محتوای ایزو رو به پارتیشنی که میسازید منتقل میکنه.

ایده خاصی پشتش نبوده ، فقط ایده LiveCD Customization از اوبونتو و Pacstrap آرچ رو با هم ترکیب کردم و روی FreeBSD اجرا کردم. در نهایت هم به این رسیدم که نصاب رو اینطوری درست کنم.

در آخر هم میگم ، ایده ها هر چقدر هم کوچک باشن ، باید بهشون رسیدگی کنید. وگرنه به چیزی که میخواید ؛ نمیرسید 🙂

Share