ویندوز ۸ را جور دیگر باید درک کنیم.

با سلام.

از یک گیک لینوکسی یا شخصی که توزیعی از لینوکس ایجاد کرده یا حتی یک طرفدار لینوکس انتظار تعریف از سیستم عاملهای غیر آزاد یا لااقل ویندوز نمیرود. اما ویندوز در نسخه جدید خود خوبی هایی رو به همراه داشت که اول از همه من رو تحریک به نصب کرد و بعد از اون مدت نسبتا زیادی (در زمانی که روی Developer Preview بودم نهایتا ۲ ساعت بعد همه پارتیشن های مرتبط را پاک میکردم) روی نسخه نهایی موندم. و البته تمام نرم افزارهای مورد نیازم رو دانلود و نصب کردم …

ویندوز ۸ نسبتا ساده نصب شد. شاید تنها موردی که نیاز شد پای سیستم باشم ، زمانی بود که باید پارتیشن بندی میکردم و بعد از اون زمانی که باید مشخصات خودم رو به ویندوز میدادم تا یک یوزر اکانت ایجاد بشه. و تقریبا اتوماتیک شدن نصب ، خیلی به نفع من کاربر بود. البته از حق نگذریم که قبل از وین ۸ ، اوبونتو چنین امکاناتی رو به ما میداد . اما اینجا بحث سر دو نسل از ویندوز هاست. جالب تر شدن قضیه آنجاست که نرم افزار iTunes نسخه ۱۰.۷ علاوه بر سازگاری با iOS6 با ویندوز ۸ هم سازگار شده :

این نرم افزار یک استور اینترنتی بود که امروزه به عنوان Sync کننده دستگاههای iPhone/iPod و iPad هم شناخته میشه. البته ناگفته نماند که پلیر پیشفرض OS X شرکت اپل هم هست. حالا این نرم افزار با ویندوز ۸ هم هماهنگ شده و به روانی و سادگی اجرا میشه! در نسخه های ۱۰.۶ هم میشد روی ویندوز ۸ اجرا داشت ، اما نه به خوبی نسخه ۱۰.۷ .

نرم افزارهای مترو :

همانگونه که رابطهای کاربری لینوکس مثل KDE نرم افزارهای زیادی را در خود جای میدهند ، مترو نیز این مورد را رعایت کرده و حال شده یک رابط همه فن حریف! و خود حاوی چندین برنامه کاربردی است!

۱- Reader :

یک کتابخوان الکترونیکی قوی که شما رو از نصب برنامه هایی مثل Adobe Reader و Foxit و … بی نیاز میکند. این برنامه بطور پیشفرض در ویندوز ۸ نصب شده است.

تصویری از این برنامه در حال اجرا شدن را در بالا میبینید.

۲- Music و Video :

علاوه بر مدیا پلیر دو برنامه مترویی نیز در کارند! درست است. نرم افزارهایی که تحت عنوان Music و Video میشناسیم!

البته به همین برنامه ها تا اینجا بسنده میکنم ، چون اگر قرار باشد تک تک آنها را نام ببرم باید مطلبی بسیار طولانی و پر از اسکرین شات بنویسم 🙂 .

بنابراین به زودی مطلبی را در مورد نرم افزارهای مترو خواهم نوشت.

شخصی سازی مترو:

در آخر به شخصی سازی مترو میرسیم:

بعضی از کاربران لینوکس تنها دلیل استفاده شان شخصی نشدن محیط های کاری ویندوز یا مک است. البته این آزادی عمل اگر تنها دلیل استفاده از لینوکس باشد ، مترو میتواند تنها دلیل بازگشت این دسته افراد به ویندوز باشد!

این هم متروی شخصی شده من :

موفق و موید باشید.

Share
4 دیدگاه

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجرا شده توسط: همیار وردپرس