دردسر کمتر برنامه نویسان آندروید با ADT

قبلا یادمه برای برنامه نویسی آندروید ، باید از هفت خوان رد میشدیم 😐 . از دانلود SDK و Eclipse و افزونه ADT گرفته (که خودش دو روز کاری میطلبید) تا نصب و هماهنگ سازی اینها (این هم نزدیک یک روز کامل وقت میخواست). و بعد نشستن و کد زدن تنها «در صورت عدم اشتباه در نصب و پیکربندی» قبلی ها :).

خب الان ADT Bundle شده یک مجموعه کامل ، این مجموعه شامل اکلیپس پرتابل (+ SDK) و افزونه ADT هست که گوگل ارائه کرده. تقریبا میشه گفت گوگل هم مثل مایکروسافت اومده یک محیط یکپارچه توسعه (IDE) رو برای خودش داده بیرون. با این تفاوت که مایکروسافت ، محصولش رو خودش ساخته ولی گوگل بخشهاییش رو از اکلیپس قرض گرفته.

خب از برنامه نویسی آندروید بحث کردیم ، بیایم ببینیم کلا برنامه نویسی برای آندروید چگونه است؟

 

خب مثل iOS نیست ، یعنی انحصار طلبی در این زمینه از سمت گوگل رخ نداده و بیش از ۹۰٪ کاربران کامپیوتر میتونن برای آندروید هم برنامه تولید کنند. اون ۱۰٪ هم میزاریم به عنوان کسانی که از BSD و Solaris استفاده میکنند که اونا هم راه حل های بخصوص دارند (فقط کافیه گوگل کنید 🙂 ). همچنین از یک زبان نسبتا باحال استفاده میکنه به اسم جاوا. پس تنها کافیه JDK رو روی سیستمتون نصب کنید.

همچنین یادگیری جاوا خیلی سادست ، کافیه بلد باشید چگونه اون رو در اینجا هم بکار ببرید. کمی برای خودتون وقت بزارید و پیش زمینه ای از برنامه نویسی هم نداشته باشید، میتونید در عرض ۲-۳ هفته به محیط ADT مسلط بشید و بعد از ۱ ماه برنامه های کاربردی و خوب تولید کنید. برای نشر برنامه ها هم میتونید از Play Store و همچنین استورهایی مثل کافه بازار و … استفاده کنید.  از طرفی هم آندروید Unknown Sources رو برای نصب برنامه قبول میکنه پس میتونید روی وبسایت خودتون هم قرارش بدید.

در کل برنامه نویسی آندروید بسیار لذت داره. توصیه میکنم تستش کنید :).

Share
4 دیدگاه

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجرا شده توسط: همیار وردپرس