متن باز از نوع ویندوزی

نوبتی هم باشه ، نوبت متن بازهای ویندوزیه. روی ویندوز هم میشه از نرم افزارهای متن باز استفاده کرد و زندگی متن باز داشت! . حتما برای متن باز بودن نیازی نیست تا به لینوکس مهاجرت کنید.
در واقع ، هدف از این پست این هست که شما رو در اولین مرحله مراجعه به متن باز آماده کنم. اولین مرحله ، اینه که به نرم افزارهای متن باز مهاجرت کنید و خودتون رو با اونها وفق بدید. کار اصلا سختی نیست پس اصلا نگران نباشید.
مرحله اول ، اینه که ببینیم چی نیاز داریم؟!

به عنوان یک کاربر عمومی کامپیوتر ، مطمئنا به یک آفیس جمع و جور ، یک موزیک پلیر و یک مرورگر وب نیاز داریم. من از کرومیوم به عنوان مرورگر ،  VLC به عنوان پلیر و LibreOffice به عنوان آفیس استفاده میکنم.

اما وقتی وارد زمینه های اختصاصی تر میشیم ، نرم افزارهای بیشتری نیاز خواهیم داشت. برای مثال ، اگر کارهای سه بعدی انجام میدید Blender رو میتونید استفاده کنید. بلندر نرم افزار بسیار قدرتمندی هست . همچنین یک جایگزین خوب برای فتوشاپ ، GIMP هست که هم رایگانه و هم کم حجم. فتوشاپ برای کسانی مناسبه که گرافیک شغلشونه ، اما GIMP برای کسایی مناسبه که میخوان کارهای گرافیکی کوچک انجام بدن (البته نباید دست کمش گرفت !).

در زمینه های دیگر هم نرم افزارهای زیادی هستند. برای کدنویسی ، میتونید Notepad++ رو تست کنید. همچنین برای برنامه نویسی ، میتونید به Qt مهاجرت کنید و با Qt برنامه نویسی کنید.

خلاصه که متن بازهای ویندوزی هم کم نیستن :). با کمی دقت میتونید هرچی که میخواید رو پیدا کنید!

Share
4 دیدگاه

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجرا شده توسط: همیار وردپرس